| Scarlat_Delia_ a întrebat:

Buna lume, as avea o mică întrebare și asta este, cum pot sa ma înalt? Merg la sala și iau in fiecare zi 5g de creatina și am 1, 66 înălțime. Ps: eu nu sunt o persoana feminină sunt mai tomboy(cu caracter de băiat pentru persoanele care nu știu)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sala inhiba hormonii de crestere si adios crestere in inlatime.

https://www.facebook.com/reel/1248955382712908

| Scarlat_Delia_ explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Scarlat_Delia_):

Vezi ca aia e o IDIOATA (ti-a dat ca exemplu un reel pe Facebook, NU un articol scris de medici sportivi)...

Eu la 16 ani faceam sala si faceam genuflexiuni cu 80 kg pe umeri (da, 80 kg imi apasau pe COLOANA)... si tot m-am intalnat lejer pana la 1.82

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poartă tocuri daca esti femeie

| 6Radu5 a răspuns:

Creatina si sala nu te ajuta sa te inalti si sa pui masa musculara pe tine, sa cresti in putere.Du-te la inot, habar nu am cum sa te inalti. Daca ai parintii mici de statura degeaba si lasa cacatu asta de tomboy ca nu te ajuta cu nimic, nu esti mai cool, Dumnezeu te-a dat femeie si atunci inaltimea nu e o problema asa de mare.