| HaUzEr a întrebat:

m-am gandit sa iau ceva suplimente pentru masa musculaga dar bazat mai mult pe proteine cu concentratie mare din zer de exemplu m-am gandit la un WPI Pro Nutrition sa iau dimineata la trezire si dupa antrenament si un Milk&Egg sau 100% Casein Pro Nutrition seara inainte de culcare ce ziceti e bine si daca da sar vedea rezultate cu un antrenament bine pus la punct si odihna la fel. Vreau doar raspunsuri serioase si de la cei care au mai trecut prin asta..Multumesc happy

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da, e bine, doar ca nu prea imi place ideea "doar wpi dupa antrenament", baga si ceva carbo ( mananca macar 2 banane ), ca altfel proteina o sa fie descompusa pentru energie.

dupa antrenament MEREU proteina + carbo, niciodata proteina pura

In rest e ok.

| MassEffect a răspuns:

DA rezultate sigur o sa apara, wpi este un produs bun la fel si milk&egg, daca ai un antrenament bun si o alimentati buna ar trebuie sa vezi rezultate, asta depinde si de metabolismul tau ce tip somatic ai?