| viata0delash a întrebat:

Nu demult am inceput facultatea in Iasi si as dori sa merg la o sala. Sa pun masa fiindca am 180cm si doar 57kg, aiurea, stiu.
O sala unde sa fie si un antrenor sau nu stiu o persoana care sa-mi faca un program individual si sa-mi arate tehnica corecta.
Deci daca stiti sali normale in Iasi, stau in Tudor, cu personal cfalificat, scrieti-mi va rog unde si daca e posibil si pretul.
Experienta mai am eu in sportul acesta, sunt documentat bine si stiu o multime dea programe, si stiu ca fiecare organizm e individual de aia am nevoie de o persoana care sa ma indrume.

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Https://stronglifts.com/5x5/

cel mai bun program pentru incepatori.

o fi el fiecare organism individual dar toti facem parte din aceeasi specie.

| viata0delash explică (pentru peperonies):

Pai si sala? Asta a fost intrebarea. Ba chiar daca ai programul in fata, de unde stii ce greutati, de unde stii tehnica si alte maruntisuri care sunt foarte importante.
Ok eu mai stiu cate ceva fiindca am mai umblat timp de 2 ani doar ca peurma am facut o pauza. Dar totuna vreau pe cineva calificat alaturi