| anonim_4396 a întrebat:

Bună prieteni! Aș avea o întrebare legată de pariurile sportive! O întrebare la care am căutat multe răspunsuri, fie căutând pe google sau întrebând live diferiți oameni care se pricep în domeniu, dar nu am ajuns la un răspuns final! Întrebarea mea sună în felul următor : La BetFair Exchange, dacă de exemplu joacă FC Barcelona-Juventus și eu pariez 100ron, lay pe egal (că nu va fi egal), pe o cotă de 3.12, în cazul în care meciul nu se termină egal, eu voi pierde 300ron sau îi voi câștiga? Aștept seriozitate și argumentare dacă se poate! OFER FUNDĂ!

5 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

In primul rand daca pariezi ca nu va fi egal si meciul nu se termina egal atunci vei castiga pariul. Deci vei incasa 312 lei.

Daca insa e termina egal tu nu vei pierde 300 ci doar banii pariati. cei 100 de lei.

| NapSSter a răspuns (pentru sorinake):

Nu cred că e întocmai corect ce zici tu. Adică eu din propria experiență îți spun că la BetFair Exchange, dacă eu pariez 100ron la cota de 3.12, nu pot plasa pariul dacă nu am în cont 312ron, și în plus aici eu pot să stabilesc cota, dacă să fie mai mare sau mai mică și pot să ies din pariu când vreau, nu trebuie să aștept până la terminarea meciului. Te invit să citești și tu de pe aceste două link-uri și să-mi spui ce ai înțeles. https://pariurix.com/ce-sunt-pariurile-de-tip-betting-exchange.html și https://pariurix.com/diferenta-dintre-back-si-lay-la-betfair.html
Dacă eu am greșit, aștept să mă contrazici și să-mi spui ceea ce ai înțeles tu din explicațiile date de ei.

| sorinake a răspuns (pentru NapSSter):

Eu ti-am spus cum functioneaza clasic.
Acum ce e la ei e probabil altceva. Stiu ca au aparut tot felul de scheme de joc.
Eu pariam la Superbet. Dar am renuntat.
Si, nu te supara pe mine, ca nu o sa citesc acele informatii. Nu ma mai pasioneaza acest subiect de mult big grin

Daca nu te-a ajutat cu nimic raspunsul meu atunci il consider inutil.

| NapSSter a răspuns (pentru sorinake):

Nu îl consider neapărat inutil, doar că nu am primit răspunsul de care aveam nevoie!

| sorinake a răspuns (pentru NapSSter):

Sper sa apara cineva cu experienta mai vasta in pariuri online.

Oricum iti pot recomanda pe Facebook urmatorul grup pentru mai multe informatii dar si idei de bilete:
https://www.facebook.com/groups/1855748874746187/