| RaresK9 a întrebat:

Am 16 ani si 1, 85m inaltime, doar ca problema (consider eu) e cu greutatea... am undeva la 67-70kg, si vreau sa ma apuc de sala. Ce sfaturi imi puteti da, sa cresc in greutate, iar apoi sa tonifiez.Am cumparat de pe pronutrition Gigant Pro Mass. Vreau sa mentionez ca nu ma prea impac cu mancarea in general, mananc undeva la 2 mese pe zi ( la 2-3; la 6-7)

Răspuns Câştigător
| alin1317 a răspuns:

Buna seara/dimineata!
Si eu practic acest sport de aproximativ 5 ani si anume "sala". Eu unul ti-as recomanda sa iti faci un program bine construir(ca sa zic asa)
Grupe simple cate una pe zi, 4-5 aparate, repetari 8-10.
Exemplu:
Luni- piept: 4 exercitii, la fiecare exercitiu cate 3-4 serii de cate 8-10 repeteri
Marti-spate(la fel)
Miercuri(picioare)
Joi-umeri
Vineri-triceps/biceps
Weekend-pauza.
Iti mai zic un sfat daca imi permiti, si acela este sa mai adaugi o gustare la cele 2 mese. Ca sa poate fi 2 mese+1 gustare, aceea pe viitor daca poti vei transofrma in 3 mese+ o gustare+ acea proteina dupa/inainte de sala+ un antrenament calculcat si bine pus la punct, iar dupa un timp dupa ce pui pe tine masa sa te mai definesti. Mult succes si sper sa fi citit tot ceea ce am scris, bafta si spor la sala!

2 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Dieta echilibrata, multe proteine.

| SuplimenteNutriline a răspuns:

Dieta, multa miscare si proteine. Uite aici:
http://nutriline.ro/concentrate-proteice/izolate-proteice