| Gabialexa7 a întrebat:

Bună seara am și eu o problema cu genunchiul drept ma doare când ma ridic sau când ma pun jos, sau când urc scările
Specific fac fotbal de 5 ani
Dau funda, ma doare partea din interior a genunchiului drept

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Ți-am zis deja la altă întrebare cum să procedezi. Am avut ceva similar, era fisurat ligamentul încrucișat anterior, dar nu e obligatoriu să fie și la tine la fel.

| Gabialexa7 explică (pentru AnastasiaK):

Eu pot sa merg și sa mișc dar ma doare câteodată când alerg specific ca ma doare de câteva luni dar acum m-a luat mai rau nu este umflat sau cv de genu

| AnastasiaK a răspuns (pentru Gabialexa7):

Si eu mergeam, alergam, luptam în meciuri, făceam antrenament de picioare, n-aveam treabă. Și aveam perioade în care mă lua mai tare durerea, dar menajam puțin genunchiul o vreme și trecea iar.

3 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Mergi la ortoped. Iti va da o injectie. Pentru ligament, acestea costa pana la 100 de lei.