| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca Amino 5600/Ultra Amino sunt steroizi. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, sunt aminoacizi care se gasesc in proteine (care sunt si in mancare). Spre exemplu, daca mananci o friptura ai o portie destul de mare de ultra amino. La fel si daca bagi cateva oua.

Ca sa intelegi despre steroizi:

- sunt ILEGALI. NU o sa-i gasesti in vreun magazin (fizic sau online), daca cineva vinde primeste 5 ani de inchisoare. NU gasesti steroizi prin magazine.
- in general sunt injectabili steroizii

| Bogdan1921asu a răspuns (pentru Cosmin86):

Deci e ok sa folosesc suplimente? Nu voi păți nimic negativ sa înțeleg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdan1921asu):

E ok, dar trebuie si sa intelegi ca ele conteaza cam 10%. Asa ca nu te astepta la mare lucru, cel putin in primii 1-2 ani de sala, e ca si cum n-ai lua.

Alimentatia conteaza 90%, suplimentele sunt doar sa acopere ce nu poti tu din alimentatie. Daca ai o alimentatie buna, n-ai nevoie de suplimente deloc. Chiar scrie pe ele ca NU inlocuiesc alimentatia.