| Adinnaaaa a întrebat:

Dupa ce vin seara de la alergat, sa fac dus cu apa rece sau calda? Fudita.

Răspuns Câştigător
| Marca a răspuns:

Dusul trebuie sa inceapa cu apa calda spre fierbinte, pentru a-ti relaxa musculatura si pentru a-ti deschide porii. Mentine temperauta apei timp de 5-10 minute, apui redu-o treptat pana devine mai rece decat temperatura corpului.

Este bine sa inchei dusul cu apa rece pentru a-ti inchide porii si pentru a-ti recapata tonusul muscular.

Succes...Te puppp :*

6 răspunsuri:
| AndreeaLove18 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa faci baie cu apa calda pentru ca daca faci cu apa rece, fiind transpirata de la alergat, vei putea raci sad.
Si cine vrea sa fie racit vara? Mie una nu imi place deloc!

| Dianna21 a răspuns:

Potrivita, nici calda nici rece.

| vladv26 a răspuns:

Apa calduta adica nici prea fierbinte nici prea rece, dar niciodata sa nu faci cu apa rece poti sa racesti si nu cred ca vrei asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calda, normal. Apa rece si transpiratia nu fac o combinatie frumoasa.

| OnuOnulică a răspuns:

Cu apă caldă seara şi dimineaţa cu apă rece.

| lau23 a răspuns:

Sa nu intri imediat ce vi de la alergat!