| RobertG101 a întrebat:

Mie imi e mult mai la indemana sa fac exercitii de ridicari de greutati decat sa fac la banda si bicicleta. Credeti ca pot contribui la slabit daca ridic greutati? (Cu alimentatia e in regula, mananc sanatos si sunt in deficienta calorica)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Moron a răspuns:

Atata timp cat esti in deficit caloric nu trebuie sa iti faci probleme cu cardio. Daca faci cardio cateva minute intr-o zi poti sa arzi aprox 200 calorii, nu face mare diferenta. Daca nu te grabesti sa slabesti este ok.

| maria107323 a răspuns:

Nu stiu. Cred ca nu. Vezi tu, daca ridici greutati, nu slabesti. Dar grasimea de pe corp ti se va transforma in muschi si vei parea mai slab.

Răspuns utilizator avertizat