| MadutzaMadalina a întrebat:

Bună seara! Recent am fost la un meci de fotbal, unul dintre meciurile care m-a făcut să fiu interesată de acest sport. Voiam sa aflu mai mult despre fotbal. Vreu să ştiu în ce an a devenit fotbalul sport olimpic?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 1900 oficial, dar sunt indici ca ar fi din 1896. Foloste google/wiki daca doresti sa afli mai multe lucruri despre istoria fotbalului deoarece ma indoiesc ca persoanele pasionate de acest sport detin astfel de informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi de ce ai pus aceiasi intrebare de pe doua conturi diferite?