| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna seara TPU.
As vrea sa ma apuc sa fac masa musculara, dar nu imi permit sa merg la o sala...asa ca as dori sa imi aratati cateva videoclipuri pe youtube cu diferite exerciti care sa-mi puna bicepsul tricpesul pieptul si abdomenul in miscare happy
eu m-am gandit la un bidon de 5 litri plin cu nisip dar nu stiu ce exerciti sa fac cu el
bineinteles mancarea este cea mai importanta de aceea m-am decis sa mananc regulat in fiecare zi
Doresc daca se poate sa-mi faceti un mic program cu diferite exerciti
DAU FUNDA!
Multumesc happy

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu-ti permiti sa mergi la sala. CUM o sa-ti permiti o alimentatie pentru muschi, care costa de 6-7 ori MAI MULT decat sala?

Sa pui muschi e destul de scump, trebuie sa mananci foarte mult si mancare de calitate.

| alooooooooooo1111 explică (pentru Cosmin86):

Pai am sa incerc sa "iau" proteinele din carne si fructe

| Cosmin86 a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

1. DE CAND au fructele proteine?

2. Pai din carne, bun, dar cat costa sa mananci 5-6 fripturi pe zi? Sau 20 de oua pe saptamana?

+ branza, nuci, migdale (care sunt 50 de lei / kg ), caju, somon, etc. -> si alea sunt surse de proteine, doar cu carne nu faci mare lucru.

| balint20 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar nu ai sanse sa cresti in masa muscurala doar cu exerciti de facut acasa, ai nevoie de o gama foarte variata de greutati.De ce iti spun asta pentru ca nu vreau sa te chinui si apoi sa nu ai rezultatele dorite.
Sa ne gandim logic daca tu faci aceleasi exerciti cu aceleasi greutati in scurt timp corpul se obisnuieste cu ele si nu mai poti creea stresul muscular de care ai nevoie pentru a-ti creste masa pe care ai vrea sa o ai