| laur432 a întrebat:

Buna seara TPU!
Eu as vrea sa ma fac fotbalist, dar tata zice ca-s prea mare. Apropo, am 13 ani si vara trecuta am jucat la o echipa de juniori, va rog ajutati-ma, eu imi doresc foarte mult sa ajung fotbalist. Ce ziceti, mai pot sa merg la o echipa la 13 ani? Si dati-mi exemple de echipe din Bucuresti

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 13 ani nu esti prea mare pentru a face fotbal de performanta, daca ai talent si calitati fizice corespunzatoare varstei.
Vezi pe site-urile cluburilor din Bucuresti daca au echipe de copii, esti prea mic pentru juniori si, dupa terminarea cl. a VIII-a, ai putea urma un liceu sportiv.

| laur432 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru sfat

1 răspuns: