| NissanNavara a întrebat:

vad pe toate site-urile de culturism ca daca vreau sa fac muschi trebuie sa mananc BINE! asta e ok in zilele de antrenament atunci cand ard caloriile dar in zilele in care sunt sedentar ce fac?! nu o sa mai consum caloriile si apoi o sa ma ingras, cum ar trebui sa mananc? sa mananc doar proteine si sa renunt la carbohidrati in zilele fara antrenament?

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu poti sa renunti la carbohidrati in zilele de repaus pentru ca aia te hranesc.
Carbohidratii vor fi folositi pentru energie pentru ca proteinele sa mearga la muschi. Daca mananci doar proteine, nu mai ramane nimic pentru muschi.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Vei avea nevoie de aceleasi mese si in zilele de pauza,"muschii cresc in zilele de pauza" big grin

| MassEffect a răspuns:

Muschi cresc in zilele fara antrenament, asa ca ai nevoie de aceiasi alimentatie, bafta.