| AlexXdd977 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva...
Cum as putea sa invat sa ma bat, sa ma apar?
Nu prea m-am batut pana acum dar nu poti evita mereu... si as vrea sa stiu cum sa invat sa ma apar, sa ma bat. Am o frica (o retinere ) de a lovi, ce sport... sa practic pentru a sti sa ma apar, sa ma bat sa fac fata la mai multi adversari in afara de lupte libere pentru ca am inteles ca luptele libere sunt doar pentru 1 vs 1 ca sunt de contact.
Ce sport ar fi potrivit pentru a ma apara, a ma batea : box, kickboxing-ul, artele martiale, sau auto apararea? Sau ziceti voi ce sport ar fi recomandat sa practic pentru a sti sa ma bat, sa ma apar, si sa fac fata la mai multi adversari cat si la un adversar? Plus niste sfaturi dau funda va rog

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Orice sport enumerat de tine mai sus te-ar putea ajuta. Nu conteaza la care te duci, conteaza sa te tii de treaba si sa asculti de antrenor.

| baru a răspuns:

Daca ai creier, nu.ti trebuie ARTE MARTIALE. Sunt oameni, care nu au avut o viata intreaga nici un comflict. De ce? Au stiut sa se comporte, sa aplaneze! In Artele martiale se spune: Decat sa deschizi un comflict cu cineva, mai bine aplanezi...

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa nu poti sa eviti? Ce neputinta ai?

| AlexXdd977 explică (pentru K0sti):

Pai stau intr-un cartier nasol. plus ca in ziua de azi dai de orice fel de persoane... care cauta scandal si care chiar poate nu poti sa eviti oricat ai vrea

Răspuns utilizator avertizat