| AndreiL42314312 a întrebat:

Buna seara/ziua, ma numesc Andrei si am 14 ani si as vrea sa-mi incep o cariera in fotbal, cu ce as putea sa incep? Mentionez ca eu fentez bine, nu prea ma descurc in defensiva, doar asa putin la posesie, fentez foarte bine, pasez bine, ce post mi se potriveste si de unde as putea sa-mi incep cariera, si va rog nu ma luati sa ma apuc de scoala, sa devin cineva in viata, e veche treaba.

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Salut, incearca la Academia lui Hagi, daca ai talent si putin ambitie ajungi mare totusi nu ezita sau local daca cunosti pe cineva care este din orasul satul tau etc. Nu ezita sa faci un sport 4-5 ani ca te va ajuta pe parcursul anilor, si daca ai o sansa si iti place nu ai nimic de pierdut, incearca la un club special unde te tine si cazat un timp si faci reiei si cursurile tot pe acolo.

| AndreiL42314312 explică (pentru funnnyman32):

La Academia lui Hagi nu pot deoarece, eu stau in Calarasi, faza e ca eu sunt dintr-o comuna si echipa de aici s-a desfintat, pot sa incerc in oras adica la Dunarea Calarasi doar ca sunt jucatori foarte buni acolo si nu cred ca ma incadrez. Ambitie am.

| funnnyman32 a răspuns (pentru AndreiL42314312):

E greu inceputul si trebuie sa stapanesti bine mingea la picior, in fine depinde si pe ce pozitie iti place sa joci, ca atacant te incadrezi mai greu iti trebuie mult antrenament practica ca asta e necesara cat mai multa.

| AndreiL42314312 explică (pentru funnnyman32):

Eu fentez bine, centrez ok, sutez ok, crezi ca mijlocas mi-ar sta bine?

| funnnyman32 a răspuns (pentru AndreiL42314312):

Un antrenor ti-ar putea spune asta, daca nu vad cum joci, doar o parere nu ar fi de ajuns, dar totusi fa ce iti place si nu ezita sa incerci, si acolo la o echipa daca ai ajunge nu e rau, se platesc binisor si la cluburi peste oamenii normali. Si totusi incearca sa te inscrii pe undeva cauta vezi ce fel de antrenori sunt pe acolo la tine.

| AndreiL42314312 explică (pentru funnnyman32):

Ok frate, mersi pentru raspuns, te respect

| funnnyman32 a răspuns (pentru AndreiL42314312):

Nu ai de ce man, mult succes in ceea ce iti propui!

10 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Pai mergi la echipa locala din orasul tau, iti spune antrenorul ce ti se potriveste, dar e important sa simti si tu.

| AndreiL42314312 explică (pentru Plato):

O sa ma duc in vara deoarece atunci sunt preselectiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apuca-te de scoala, sa devi cineva in viata.
Ps, incearca la echipa scolii prima oara happy

| AndreiL42314312 explică (pentru anonim_4396):

Lasa-ma, decat sa ma duc sa muncesc pentru 2000 de lei sa vin obosit zi de zi, mai bine fac ce-mi place, ce-i place sufletului meu.