| DeeaDede1010 a întrebat:

Stiti niste exercitii pentru cresterea in inaltime? Am 1, 50 si 14 ani.....si toata lumea ma striga "pitica". Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Closetoyou20 a răspuns:

Inaltimea depinde si de constitutia ta genetica. Daca parintii tai sau bunicii nu sunt inalti nici tu nu vei fii inaltuta. Oricum o fata creste pan ala 18-19 ani, vei creste inca 4-5 ani de acum incolo, poate si mai mult. Nu exista exercitii pentru a creste in inaltime, faza cu baschetul ii un mit din popor care nu prea are tangente cu realitatea, dar ii sanatos sa practici un sport. Si sa nu uitam un detaliu care ii totusi important. In zilele noastre fetele scunde sunt " minion " dulce. Oricum te vei mai inalta, dar priveste partea buna a lucrurilor, porti marimi relativ mici ( gen XS, S ) si iti vin bine majoritatea hainelor, fetele scunde sunt dragute sincer si poti purta toturi inalte si frumoase

| Madesz a răspuns:

Întinderi si extensii. Baschet.

| Adry05 a răspuns:

Tractiuni, intinderi, sarituri, basket, inot. Eventual poti cere si vitamine pentru crestere la farmacie.