| alexandru9649 a întrebat:

Buna sunt Alex, am 14-15 ani și vreau sa-mi fac ma antrenez. Vreau sa am pătrățele sau sa mi dezvolt mușchii. Care sunt cele mai bune exercitii pentru pătrățele, biceps, triceps?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Sala, iti face instructorul un program
2. Sa mananci suficiente proteine (minim 2 fripturi pe zi la varsta ta + oua + branza)

| 120bulevard a răspuns:

Beginner workout routine pe YouTube, gasesti sute

| rugby15 a răspuns:

Buna seara, Alex! Cea mai jmechera miscare pe care o poti face este sa alergi zilnic in aer liber. Intensitatea si distanta o hotarasti singur in functie de rezistenta ta. Este ideal sa alergi pe teren variat si tot timpul sa schimbi ritmul. Daca poti face serii de zilnice de 5 x 100 abdomene, tractiuni la bara sau prin copaci, flotari diverse chiar si intr-o mana, poti avea un corp frumos si NATURAL. Urmareste tutoriale in aer liber pentru a "fura'' de acolo