| BuffaloSoldier a întrebat:

Sunt incepator, m-am apucat de sala saptamana trecuta. Vreau sa cresc in masa musculara.Respect alimentatia, dar nu pot sa am nici o zi mai rar in care sa mananc mai (nesanatos) sa zic? happy

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba da, logic ca poti. Ideea e sa nu te gandesti "ziua x e zi de mancat naspa" ci mai degraba sa te tii de alimentatia ok si nu neaparat ca dieta da din faptul ca e bine pentru sanatatea ta. Cand mănânci nesanatos o faci daca chiar ai pofta in ziua respectiva de asa ceva sau iti impun asta circumstantele. (Iesire, eveniment)

| sierra1 a răspuns:

Așa să zicem săptămânal mai merge o șaormă, pizza sau un KFC

| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna la tine "respect alimentatia"?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa iei adaosuri de proteine gen nutri fort.

| N0xEterniS a răspuns:

Ba da, ai putea avea o zi pe saptamana in care sa te ''rasfeti'' ( sa manaci fast-food etc ) dar trebuie sa o meriti. Daca tu simti ca ai tras bine la sala, ca ai facut toate seriile, ca ai respectat mesele ( minim 3 pe zi ) ca ai respectat programul de somn, atunci sigur, ia-ti o zi si baga fast-food. happy

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ba Da, 1 săptămânală. Dar de unde dorinta/pofta?