| Birtia_Andrei_Mirel_1990 a întrebat:

Buna, sunt nou pe TPU, dar asta nu conteaza.In primul rand as dori sa aflu cat de greu este sa intru la liceul militar campulung moldovenesc? Ce exercitii sportive ar trebui sa incep sa fac, ce exercitii se dau la probele sportive? In al doilea rand vreau sa imi iau o gantera, dar nu stiu de care sa imi iau ( kg), tin sa mentionez ca am 13 ani, nu prea sunt "antrenat", dar anul acesta vreau sa dau totul din mine incat sa pot ajunge la liceul militar. Ce exercitii cu gantera ar trebui sa fac? Si in al treilea rand, cu ce medii se intra?
Va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

NU este deloc greu s aintri la nici un liceu, atat vreme cat inveti zi de zi la toate materiile pe care le ai la scoala!
Lasa ganterele ca nu vei da probe sportive cu gantere, dar exercitiile de la ora de sport trebuie sa stii sa le faci corect si sa obtii timp bun la alergat si la rezistenta.
Inscrie-te la o echipa de facut ceva: volei, inot, baschet, tenis, orice iti solicita corpul si ti-l face fit.