| rororef a întrebat:

Sunt slabă și vreau mușchi pe picioare, dacă mă apuc de jogging fac mușchi? Nu vreau să slăbesc ca nu am ce.

Răspuns Câştigător
| MrKez a răspuns:

Buna, jogging nu te va ajuta mai nimic sa faci muschi la picioare, stiu de ani de experienta, jogging e mai bine pentru grasime si definitie de muschi. Dar daca vrei sa faca volum la muschi ar trebuie sa faci efort cu greutate. Muschi= la gym/acasa. Daca vrei sa definesti/slabesti= Mult cardio.

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Joggingul nu te ajuta. Trebuie sa faci sport de intensitate mai mare. Sprinturi in forta si sala.

| RAY a răspuns:

Sprinturile fac muschi sau genoflexiuni cu gantere desigur, alergarea arde grasimile dar tonifica desi si alergarea e buna

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Muschii se fac din exercitii mai intensive decat joggingul. Mergi sa lasa, genoflexiuni si alea.

| SiderS a răspuns:

Buna. Genoflexiunile. Iti recomand sa faci genoflexiuni. La inceput putine pana te obisnuiesti. Este mai bine sa le faci in serii... exemplu : 10 repetari 5 seturi. Zilnic este bine sa faci, daca prinzi febra urmatoarea zi sa faci pana trece iar dupa la fel. Atunci cand te obisnuiesti incearca sa maresti numarul de repetari/set exemplu : 20 repetari 5 seturi. Noroc sper ca te-am ajutat.

| SiderS a răspuns (pentru SiderS):

Sa faci pauza daca ai febra musculara laughing scuze m-am grabit cand am scris.