| StefanGGXX a întrebat:

Buna tpu.Am 11 ani si 55 kg.Stiu,sunt cam grasut pentru varsta mea dar as vrea sa merg la fotbal.Mentionez ca joc destul de bine si sunt bun ca portar.Dar problema e ca ma plictisesc repede daca joc ca portar.Ce post ma sfatuiti sa joc daca ma voi duce la fotbal?

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Pai nu poti juca orice, joci ce esti bun. Daca esti mai solid, in general se prefera rolul de fundas sau varf (gen Lukaku). Dar daca preferi altceva, te adaptezi.

| StefanGGXX explică (pentru Plato):

Imi place sa dau goluri si ma si ajuta statura.Am 55 kg si 160 cm.

| Plato a răspuns (pentru StefanGGXX):

Pai atunci cum sa fii grasut? In fine, evident ca daca iti place sa dai goluri, e bine sa fii in linia de atac. Eu preferam extrema, dar tu fa ce-ti place.

| StefanGGXX explică (pentru Plato):

Pai nu e cam mult 55 kg la 11 ani totusi?

| Plato a răspuns (pentru StefanGGXX):

Din ce stiu eu, la baieti/barbati e normala greutatea echivalenta centimetrilor dupa metru, daca intelegi. Deci daca ai 1.80, 80kg e normal, 1.65, 65kg e normal. Deci tu esti bine.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Joci ce stii mai bine. Daca poti sa alergi mult si repede, du-te atacant. Daca esti mai solid si te pricepi la joc stai in spate. Cu timpul nu o sa te mai plictisesti.