| Al3xx3lA a întrebat:

Am 12 ani, 32 kg si 1.36 m.Sunt foarte mic de statura crying(.As vrea sa mai cresc in inaltime macar pana la 1.45 m. Aveti solutii? Ce exercitii sa fac? Ce trebuie sa mananc?
Dau o mare funda celui care ma ajuta!
M am saturat ca toti copii sa isi bata joc de mine.

Răspuns Câştigător
| Δna a răspuns:

Exercitiile nu ajută la nimic îți spun eu. Încearcă să joci foarte mult basket. cu cât joci cu atât te și înalți mai mult. Și nu te lăsa pe o ureche dacă te apuci, desigur dacă o să practici sportul acesta trebuie să și mănânci sănătos adică, stai să îți spun ce trebuie să mănânci decii : legume, fructe mai ales legume, salată din legume și lactate - ouă, brânză, lapte, smântână și apă multă 2-3 kg de apă pe zi. ajută mult organismul.
Asta ar cam trebui să faci până când crezi tu că e necesar. Oricum e bine să faci sport și să mănânci sănătos, nu doar cu un scop.
Mult succes și baftă :*

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Bazine baiatule! Sa vezi ce barbat te faci! O sa-si rupa femeile tricourile de ele cand te-or vedea!

| CulturismsiFitness a răspuns:

Continua sa ai un regim alimentar bine pus la punct. Adica sa mananci de 3-4 ori pe zi si sa te apuci de baschet ca sa cresti in inaltime. sau handbal

| RebecaManea a răspuns:

Basket