| StoienicăSorin a întrebat:

Buna,TPU. Am 13 ani si vreau sa cresc in masa musculară. As dori si eu un program de luni pana duminica cu flotări abdomene alergat, genoflexiuni si niște exerciții cu gantere. P.s. As dori ca atunci când îmi faceți programul sa specificați câte serii a câte repetării fiecare. Dau funda

4 răspunsuri:
| Mirke a răspuns:

Deocamdata fa baschet si inot ca sa te dezvolti in inaltime, daca te apuci de masa musculara risti sa ramai la inaltimea asta! asa ca faci o incalzire usoara zilnica, in rest nu te sfatuim la regim cu greutati care sa iti intareasca oasele!

| iintunericul a răspuns:

Https://play.google.com/store/apps/details?id=com.northpark.pushups

aici ai o aplicatie cu asa ceva
P.S. descarca si celelalte variante de aplicatie tot de la acelasi producator
sunt 4 aplicatii in total
cu genoflexiuni
flotari
abdomene
si tractiuni

funda? te rog

| KittenLover155 a răspuns:

Inotul te creste in inaltime la fel ca si baschetul fa multe ambdomene si incearca sa tii doua bidoane de apa de 2, 5 l in ambele maini pline cu apa si le ridici. iti va creste masa muschilor.

| 02Florin97 a răspuns:

Eu zic ca e prea devreme sa te apuci de exercitii cu greutati, poti sa faci flotari si sa alergi, dar nu exagerat. Esti inca prea mic, eu zic sa mai astepti 2 ani si dupa sa te apuci in forta.
Ps: doar un sfat.