| StoienicăSorin a întrebat:

Buna,TPU. Am 13 ani si vreau sa cresc in masa musculară. As dori si eu un program de luni pana duminica cu flotări abdomene alergat, genoflexiuni si niște exerciții cu gantere. P.s. As dori ca atunci când îmi faceți programul sa specificați câte serii a câte repetării fiecare. Știu ca am mai pus întrebarea asta odată dar răspunsurile date la acea întrebare nu m-au ajutat, sper ca acum îmi veți face ce va rog in intrebare

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Flotarile sunt exercitiile pe care le faci inaintea unui antrenament corespunzator, nu stiu de ce le incluzi in antrenament.La varsta ta nu ai sanse sa cresti in masa musculara doarece nu ai nivelul de testosteron necesar.La varsta ta ar trebui sa te preocupa alte chestii, nu impresionarea piretenilor/fetelor prin felul in care arati.

| Petrisor_Euu_1995 a răspuns:

Salut! Dupa cum stiu eu, pentru o masa musculara mare(buna) dobandita acasa trebuie sa faci numeroase exercitii: Flotari, geno-flexiuni abdomene cu haltere, si Mai multe daca mai cunosti ceva.
Programul ar cam fi: Minim o ora pe zi, maxim 2, e suficient!
PROGRAMUL TREBUIE RESPECTAT SAU ADIO! TREBUIE SA-TI FACI TIMP IN FIECARE ZI(SEARA)!
FUNDA?