| Wirusssssssss123 a întrebat:

Buna TPU am 14 ani 1.64 si 58kg si vreau sa slabesc vreo 10kg ma puteti ajuta va rog urgent

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In perioada de crestere dietele nu au ce cauta

| mirceakitsune a răspuns:

Ai grijă la deficitul caloric, sub 2000 de calorii, și spun că vreo 4 kg e ok.

| laurentiutirei a răspuns:

Salut. nu ai nevoie sa slabesti ai 1.64 cm deci greutatea ta maxima este de 65 de kg peste aceasta greutate devi supra ponderal tu avand 58 de kg nu esti grashappy
cei slabi vor zice de cei care nu sunt la fel ca ei si cei plinuti la fel happy dai dracu
incearca sa fi intre nici slab si nici gras! apucate de sport pune ceva muschi si atunci nu o sa mai aiba ce sa zica happy nu asculta de toti prosti care te jignesc tu le permiti asta
cand face cineva misto de tine futei una in bot sa vezi cum se calmeaza fetitele
nu conteaza kg sau daca esti gras sau slab si caracterul.

| Wirusssssssss123 explică (pentru laurentiutirei):

Multumesc mult de sfat dar eu chiar vreau sa slabesc macar cat de cat macar la fund si la coapse ca am fundu putin cam mare si e rusinos mai ales ca sunt baiat...

| Shadow136o a răspuns:

Cu ce sa te putem ajuta? Te putem ajuta cu sfatul de a te apuca de sport și de a manca mai sănătos.
Sanatate!

| SenzorFlc a răspuns:

10 kg? Vrei să ajungi schelet.

| calinamaria a răspuns:

10 kg este prea mult, este foarte bine cum ești acum

| Wirusssssssss123 explică (pentru calinamaria):

Colegii fac misto de mine ca s gras.

| calinamaria a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Nu pune la suflet toate răutățile pe care le auzi