| dendenis a întrebat:

Am 14 ani 1, 95 inaltime si joc basket de vreo 4 luni as vrea sa stiu ce antrenament imi trebuie ca sa pot sa dau slam dunk?

Răspuns Câştigător
| DanScutaru a răspuns:

La asa inaltime ai nevoie de putina saritura... Te poti antrena cu greutati pentru picioare daca nu ai timp liber, iar daca incearca sa faci programul Air Alert 3 si iti garantez ca vei face slam dunk si cu fundul... Succeswinking

2 răspunsuri:
| WebMasta a răspuns:

Nu! nu cu greutati! Nai ce cauta cu greutati la picioare ca nu sari mai tare asa. Daca-ti faci picioru cat butucul nu te ajuta. Numa sariturile simple sunt de ajuns. Eu joc baschet numa la scoala, rareori, da am 1.85 si aproape ajung la cos, spre deosebire de acu 3 luni. Cu inaltimea ta nici nu m-as chinui, doar slam-urile mai smechere necesita mult antrenament.

| Zuuzubaii a răspuns:

SIEU SUNt inalta la 14 ani.happy Am 1, 75 happy