| AlexandraLLL a întrebat:

Buna TPU ..am 15 nai si sunt foarte mica de inaltime, si anume : 1, 54 la 44 de kg. Parintii nu au banii sa ma trimita la un curs pentru a ma inalta ....eu nu vreau sa raman asa mica. Stiti niste exercitii pentru a creste in inaltime? Dau funda

3 răspunsuri:
| Deliadelias a răspuns:

Hei, nu esti asa mica avand in vedere ca ai doar 15 ani si vei mai creste sigur cativa cm. Mai bine mica, decat inalta zic. Eu sunt inalta si as dori sa fiu un pic mai scunda, sa port purta tocuri mai mereu. Exista "curs pentru a te inalta"? n-am auzit de asa ceva sincer laughing. Mna poti sa te apuci de un sport, in special baschet, te va mai ajuta sa cresti putin in inaltime.

Răspuns utilizator avertizat
| dede278 a răspuns:

Parerea mea este sa astepti sa cresti deoarece nu prea te poti inalta din exerciti, dar poti sa te apuci de baschet, insa iti recomand sa astepti deorece ai grutatea cu 10 mai mica decat inaltimea, adica exact cat ar si trbuii sa ai, daca te vei inalta fortat, posibil sa dereglezi echilibrul inlime-greutate.