| Anonima91837 a întrebat:

Buna TPU.
Am 150 cm si 46 de kg si nu stiu cam cate calorii arde corpul meu in timpul unei alergari pe banda rulanta timp de 30 de minute..ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Mefist0 a răspuns:

La greutatea ta de 46 de kg, in 30 de minute la banda cu o viteza medie de 12 km/ora (viteza considerata medie pentru banda rulanta) consumi in jur de 230 calorii.

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Sunt multi factori, cu ce viteza alergi, daca inclini banda. Cauta un aparat unde iti poti baga varsta si greutatea si ti arata pe banda.

| Anonima91837 explică (pentru alex495):

Pai pe o viteza medie

| alex495 a răspuns (pentru Anonima91837):

Viteza medie depinde de la om la om. Eu alerg de ex cu 12 km pe ora timp de 20 de min. Fara pauze

| marius9hdd a răspuns:

Ofer planuri de antrenament, sfaturi privind alimentatia persoanelor care vor sa slabeasca, sa puna masa musculara, sa creasca in forta sau rezistenta. Chiar si pregatiri pentru cei care vor sa treaca probe sportive la anumite admiteri. Totul este gratuit, daca esti interesat, ma poti contacta pe e-mail : hyphy.fitness23@gmail.com sau pe whatsapp : 0757537839.