| AlexAL275 a întrebat:

Am 16 ani și aș dori ca la vara să mă apuc de kickboxing. Ce echipament trebuie să am? Știu deja că îmi trebuie mănuși de box și echipamentul în care vin și la ora de sport. Mai trebuie să iau ceva? Și ce sfaturi mi-ați putea da?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

- proteza dentara
- bandaje pentru maini (manusile nu se pun direct in maini)
- tibiere

Cam atat.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Ar mai fi cochilie si casca, dar depinde de nivelul la care vrea sa practice.

| laurentiutirei a răspuns:

Salut.
i-ti va trebui asa:
O proteza dentara dar ai grija sa nu fie din aia nasoala sa iti vina sa vomiti sunt unele perfecte pentru gur si altele care trebuie taiate alege una de calitate.
Ai nevoie de manusi dar de unele potrivite in functie de greutatea ta sunt de 10 oz 15 oz
tabel in care gasesti tot:https://www.knock-out.ro/ghid-marimi-echipamente
Vei avea nevoie si de tibiere pentru protectia tibiei. de fase pentru a nu uza manusile si pentru a avea pumni ok si fara accidentari.
In ring vei avea nevoie de cochilie, casca, la incepatori.
Sfaturi:
Barbia jos mereu cand lovesti piciorul drept in fata cel stang in spate pastrezi pozitia mereu pentru echilibru. daca esti sangaci pui stangul etc
Succes

| elKOSHMAR a răspuns:

Manusi, bandaje, casca, proteza si sfaturi sa ai incredere in tine, sa nu fugi in ring si sa nu ti fie frica.