| hulkwirine a întrebat:

am 16 si vreau sa merg la un club de fotbal, si anume la tomesti Iasi! acolo stiu ca este echipa de juniori pentru ca joaca un prieten si vreau sa merg si eu, insa treaba e ca eu sunt catatean moldovean si nu stiu daca va fi posibl sa-mi faca legitimatia! cum credeti poate fi vreo problema?

2 răspunsuri:
| dariusel3 a răspuns:

Sall pai nu va fi problema..doar ca va trebui sa dai probe si daca esti bun te legitimeaza iti cere poze si copii de buletin ale parintilor si tie

| aliinutzaa a răspuns:

Hulkwirine,nu cred ca exista vreo problema in vedere cu cetatenia ta, macar daca altii te critica tu fii cu capul in sus si mereu optimist. Poti incerca sa mergi acolo, chiar daca poate nu te accepta ceilalti. Daca te accepta la acel club de fotbal iti urez "Succes!". Avand in vedere legitimatia ta si cum spui tu "Cetatenie de moldovean"(scuze daca te'am jignit cu ceva) nu are nicio legatura.