| andreipro54 a întrebat:

Buna, TPU, am 17 ani, 1.82 si m-am apucat de slabit acum 16 zile, pe cantar am slabit aprox. 6 kg, de la 114.5 la 108, 7 dar pe mine momentan nu se vede decat f putin la burta, mananc cam o masa pe zi, 1200 1500 calorii sau 2 dar mai mici si ard cam 800- 1000 in fiecare zi la sala la banda, sambata si duminica pauza. E ok ce fac? Sa continui?

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cum sa ai doar o masa pe zi? Pune mana si mananca 3 mese pe zi, calculeaza caloriile, fa sport si alege sa mananci sanatos dar si ceea ce iti place uneori. Chestia asta o sa se termine la un moment dat pentru ca nu e normal ceea ce faci, iti obligi organismul sa functioneze anormal si o sa te saturi curand si renunti. Iti recomand sa apelezi la un nutritionist sau macar sa te inspiri de la unul, sa vezi ce sfaturi da si ce idei de mese. Iti rocomand sa cauti pe Instagram nutritionist. lorena

| andreipaskk1 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu ii trebuie nutritionist are 17 ani rezista la chestia asta mai bine sa slabeasca asa decat sa aiba boli de inima de la grasime si sa nu aiba gagici

| Aasdfghj a răspuns (pentru andreipaskk1):

Ai probleme grave. Mergi si trateaza-te la cap si apoi intra si da sfaturi imbecile!

| andreipro54 explică (pentru Aasdfghj):

Tu cred ca ai probleme la cap sincer, mai cunosc lume care a slabit asa, dar tu crezi ca este doar o singura metoda de slabit pe lumea asta si aia in 2 ani, intr adevar e riscanta

| andreipaskk1 a răspuns:

Nu e sfat imbecil ca eu chiar am slabit si am un prieten care mi-a explicat tot cu caloriile si astea si chiar pot da sfaturi la chestia asta tu zici asa ca sa nu aiba probleme de sanatate da si daca ramane asa gras crezi ca nu o sa aiba in continuare? Daca era sa aiba o dieta usoara slabea 30 kg in 2 ani.Bravo lui ca e ambitios sa slabeasca

| andreipro54 explică (pentru andreipaskk1):

Ai un insta ceva?

| andreipaskk1 a răspuns (pentru andreipro54):

Dami igul tau si vb acolo saca vr

| andreipro54 explică (pentru andreipaskk1):

Qmihai.22

| andreipro54 explică:

Multumesc mult, da am gusa dar momentan nu am slabit deloc, si am dat cam 6 kg jos, cred ca mai dureaza

| andreipaskk1 a răspuns (pentru andreipro54):

Trebuie sa ajungi pe la 74 ceva de genu incearca sa o faci in 3 ture gen sa slabesti pana ajungi la 94 dupa ia pauza 4-8 luni si dupa fa inca 10 kg slabite ca sa nu ramai cu piele in plus gen piele de aia care atarna, acum cum vrei tu ea faci da eu cel puțin cred ca la kg tale o sa ramai cu piele in plus