| MirceaPavel a întrebat:

Bună TPU, am 17 ani si 1, 75 înălțime. Fumez de 2 ani si am constatat ca nu sunt mulțumit de statura mea. Vreau sa fac baschet si nu stiu unde... oriunde am căutat sunt doar copii de 7-12 ani. Specifiic ca sunt din Bucuresti si imi pkace baschetul, nu vreau sa fac doar ca sa cresc

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Cam tarziu la 17 ani sa te mai apuci de baschet. Cei de varsta ta care fac parte dintr-o echipa, avand in vedere ca practica acest sport de cativa ani buni, sunt cu mult peste tine. De aceea consider eu ca nu vei putea sa te impui. Nici macar sa faci cateva antrenamente nu stiu daca te va primi antrenorul. Doar sa fie in criza de oameni. In Bucuresti sunt destule cluburi, trebuie doar sa te interesezi. Du-te pe la Polivalenta si pe la ce sa-i mai sunt pe la voi pe acolo si intreaba daca sunt echipe de baschet care se antreneaza, iar daca da, vezi ce program au. Steaua Eximbank stiu sigur ca are mai multe grupe de juniori, insa mai multe detalii nu pot sa-ti ofer. In fine, in concluzie, parerea mea este ca esti mult prea batran, daca se poate spune asa, ca sa te mai apuci de vreun sport de performanta. Iti recomand sa practici baschetul doar de distractie, in compania prietenilor.

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Si eu vreau sa am 3 metrii! Stai cum esti, cine te place, te place asa cum esti!

| NH4OH a răspuns:

Ce legătură are fumatul cu statura ta ce te nemulțumește? laughing
Oricu, o să te mai înalți cu câțiva cm, nu prea mulți.