| LOVETOKNOWTHINGS45 a întrebat:

Am aproape 15 ani, si 1, 76 inaltime si o conditie fizica decenta. As dori sa-mi achizitionez o cursiera, deoarece am un Mountain Bike de un an si ceva. Am un buget de 2000 lei si as vrea sa stiu ce cursiera e buna la bugetul asta care sa prinda viteza si sa fie de drum lung, deoarece asta sunt obiectivele de care sunt interesat. Nu ma prea pricep sa aleg asa ca va las pe voi, sa va dati cu parerea. Ofer funda unui raspuns bun si detaliat + multumiri anticipate

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

1999,99 ron:
https://www.decathlon.ro/bicicleta-de-sosea-rc-120-gri--id_8505088.html
Cadru de aluminiu, furca de carbon, 2x8 viteze, bicicleta usoara, perfecta pentru incepatori.
Garanţie pe viaţă pentru cadru, pipă, ghidon și furcă.
Echipare foarte buna la banii astia.
Poti sa beneficiezi de service in orice magazin Decathlon din ţară.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti un barbat prea inalt, deci o semicursiera de masura medie este cam tot ce ti-ar trebui.
Ideea este sa mergi in magazin si sa ceri sfaturi acolo, daca vrei una noua, fiindca nu stim ce modele au acum in magazin si ce ti-ar place tie.