| Vi1rus a întrebat:

am cumparat de la farmacie tableta vitamine b1+b6. cum trebuie sa fac procedura? adica cand le beau si cum ma antrenez. funda

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine luai creatina sau proteine de la o firma specializata.

Ce naiba sa faci cu b1+b6?

| Vi1rus explică (pentru Cosmin86):

Pai asta mi lea recomandat farmacistul

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vi1rus):

Si de cand se pricepe farmacistul in domeniul "bodybuilding"?

| Vi1rus explică (pentru Cosmin86):

Deci nu o sa ma ajute nimic da?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vi1rus):

Cat timp nu-ti pui alimentatia si antrenamentul la punct, nu.

Si nu niste vitamine pe care le iei usor din mancare ( in special vara ), nu cumperi ceva ce poti lua usor, cumperi ceva ce iei greu din mancare.

| Vi1rus explică (pentru Cosmin86):

Pai ce alimentatie sa fac?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vi1rus):

Carbohidrati : 60 %, proteine : 30 %, grasimi : 10 %

Cam asa arata alimentatia pentru masa musculara.

proteine : carne, peste, branza, oua, alte lactate, migdale, nuci, linte, naut

carbohidrati : orez brun, cartofi, mazare, fasole, paste, paine integrala, cereale

grasimi : masline, ulei de masline, migdale, caju, nuci, unt de arahide, somon, avocado

| Vi1rus explică (pentru Cosmin86):

Inca o intrebare, cum sa le impart adica ce sa mananc dimineata demeaza si seara?