| mvcxzghjjhgfdsjhgf a întrebat:

am nevoie ca sa scap de cateva kg(am 14 ani, aproape 15, 57-58 kg si1m si 68 cm).Va rog ajutati-ma as vrea sa slabesc cit mai repede

6 răspunsuri:
| mvcxzghjjhgfdsjhgf explică (pentru vocea):

Mersi dar nu vreau sa tin dieta, deoarece nu se recomanda la virsat mea+dupa dieta multi pun kg la loc

| presus a răspuns:

Alearga 1 ora in fiecare zi si imparte-ti mancare in doua, portiile sa fie de o cantitate mica, cat sa nu te ia foamea. Bea cat mai multa apa si evita orice contine exces de zahar. Nu manca multe prajeli, nici grasimi, nici paste fainoase. Bafta!

| KenNine a răspuns:

Nu stiu de ce ai vrea sa mai slabesti ca greutatea ta e buna cu inaltimea ta dar iti sugerez o dieta dar mai ales sport.Sarit coarda si multe altele.
Succes la slabit.

| mvcxzghjjhgfdsjhgf explică (pentru KenNine):

As vrea sa ajung la 55 de kg

| Volsvagan70 a răspuns:

Fa miscare, nu consuma paine, mananca doar mancare gatita, nu mai bea suc des, nu consuma ulei de floarea soarelui (cel de masline e bun), mananca salate.
In caz ca faci sport si ai muschi, s-ar putea sa vezi mai mult la cantar din cauza greutatii acestora. Conteaza doar sa nu-ti iese burta.