| Magdalena234 a întrebat:

happy
Am nevoie de exercitii bune...
1.Pentru picioare
2.Pentru sani
3.Pentru abdomen.
4.Pentru fund
Orice fel de exercitii, cat mai multe. Si vreau sa imi spuneti daca intr-o luna, daca fac multe exercitii si depun mult efort, ajung cum vreau? Adica eu am 13 ani, la anul in ianuarie fac 14 si am 45 de kg. Nu vreau sa slabesc sau sa ma ingras, e ok asa cum sunt. Dar vreau sa am abdomen fain, picioare frumoase, frund fain, sanii bine lucrati etc. si vreau sa reusesc intr-o luna, e posibil? Toti baietii mi-au spus ca am fund frumos, deci asta e ok, dar vreau sa il am bine lucrat big grin laughing Sanii ii am foarte mici straight face Dar oricum, cine imi da cele mai multe exerctii pentru ce am cerut si imi raspunde la intrebare, primeste FUNDA! :*

16 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1 si 4 : genuflexiuni ( pana jos ) si fandari
2 : flotari
3 : ridicari de picioare din atarnat si bricege

| varcolaccc a răspuns:

Alimentație, cel mai mult contează. Ex sunt multe., mai usor de arătat decat de spus, fa 1 luna din programul focus t25 si faci tonifierea musculaturii.

| Magdalena234 explică (pentru varcolaccc):

Cum am mai zis, mananc foarte mult insa mai mult de 45 kg nu ma ingras happy

| AlexL28 a răspuns (pentru Magdalena234):

Dar totusi ai grija, la varsta asta metabolismul e foarte accelerat si nu se pun kilogramele pe tine, dar o sa te obisnuiesti sa mananci mult si peste 5-10 ani o sa se si puna kilogramele daca tot mult mananci happy

| Magdalena234 explică (pentru AlexL28):

De asta imi este frica... voi incerca sa nu mai mananc asa mult laughing

| Expressions a răspuns:

Pubertatea e singurul exercitiu de care ai nevoie. Si ea vine si loveste din plin pe la varsta asta. Deci stai acolo linistita si invata la scoala. happy

| Magdalena234 explică (pentru Expressions):

Ce mentalitate de **** ai, ma scuzi ca iti zic. happy Dragul meu, eu am note foarte bune la scoala + e vacanta laughing) Atata comentati voi aia maturi, dar de fapt aveti o mentalitate de toata jena. happy "Stai acolo linistita". ma ierti ca incerc sa arat bine si ca vreau sa am grija de corpul meu? sad Scuza-ma serios. Imi pare rau ca nu sunt ca tine sa ma doara-n cur de corpul meu... eu vreau sa imi ingrijesc corpul, si aici nu e vorba de scoala laughing. Daca ai stii tu ce note am la scoala, nu ti-ai permite sa zici asta! Si mai ales ca e vacanta laughing) Data viitoare, daca dai raspuns, raspunde la ce se cere, daca nu, stai naiba in banca ta. Te-am pupat :*

| AlexL28 a răspuns (pentru Magdalena234):

Nu e in regula cum ai abordat situatia, Expressions ti-a spus sa stai acolo linistita pentru ca din intrebarea ta reiese ca tu vrei un corp frumos doar ca sa se uite dupa tine toti perversii si ratatii, daca nu e asa ma scuzi dar cam asta reiese si in niciun caz ca vrei sa ai un corp frumos pentru tine. Oricum, se vede ca ai scoala dupa cum scrii si asta am bucura, dar ia-o mai usor, nu stiu daca iti dai seama, dar l-ai insultat pe baiatul acela fara sa-ti faca nimic. Oricum, alergatul e cea mai armonioasa cale pentru a-ti pastra un corp sanatos si frumos, combinat cu cateva abdomene si flotari o sa te dezvolti foarte bine, dar nu uita sa te tii departe de dulciuri. happy

| Expressions a răspuns (pentru AlexL28):

E ok, asa vorbesc cei din generatia 2000... Fata la 13 ani...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Expressions):

Macar lor le pasa de corpul lor...tu du-te si baga o shaorma.

| Magdalena234 explică (pentru AlexL28):

Vreau sa am un corp frumos pentru minewinking Nu pentru altii. Eu l-am jignit? De ce? Ca i-am spus ca are o mentalitate de toata jena? Asta-i adevarul. Imi comenteaza ca vreau sa am grija de corpul meu? oh go on Si putea sa spuna frumos daca asta a inteles el, putea sa raspunda la intrebarea mea apoi sa spuna ceva gen "Ai grija de corpul tau pentru tine, nu pentru baieti sau pentru a se uita la tine"... dar el a zis "Stai acolo linistita si invata la scoala", cum am mai zis de atatea ori : AM NOTE FOARTE BUNE LA SCOALA SI E VACANTA! Care era treaba cu scoala aici? laughing Si daca as fi vrut sa am un corp frumos ca sa se uite baietii dupa mine, ce? E viata mea + atata timp cat am avut un singur iubit nu ca altele 10-20 la varsta lor si nu aveam de gand sa fac nimic, ci doar sa se uite baietii la mine, e okwinking Adica frate, nu e frumos sa vezi ca toti se uita dupa tine? Ca te invidiaza ca ai un corp frumos? [ fetele ] si baietii ca vor sa te aibe, dar nu au sanse? In fine.winking Si legat de dulciuri laughing mananc foarte mult, chiar foarte mult, si multe dulciuri shaorma etc, dar mai mult de 45 kg nu ma ingras, deci mancarea n-are nimic laughing

| Magdalena234 explică (pentru Expressions):

Stai ce? Imi pare rau ca ti-am zis ca ai o mentalitate de **** :'( Dar trebuie sa accepti adevarul :*.

| Magdalena234 explică (pentru Cosmin86):

Exact ce spuneam si eu, multumesc. happy

| DianaDobritoiu a răspuns:

Pentru picioare: Te pui pe spate si incerci sa le ridici pe amandoua odata.
Pentru sani ar fi tractiunile si flotarule
Pentru abdomen sunt abdomenele
Pentru fund sunt extensiile(te pui pe burt si te ridici)

| tragemadedeget a răspuns:

Du-te la o sala de fitness, si iti va spune antrenorul de acolo exact de ce exercitii ai nevoie pentru a-ti indeplini obiectivele.

| Magdalena234 explică (pentru tragemadedeget):

Nu vreau sa platesc atata timp cat pot sa fac totul acasa [nu chiar tot pentru ca nu am aparate, dar mna, exercitii] si pot merge la alergat in aer liber, in natura happy