| IreneRuth a întrebat:

am NEVOIE URGENT de tipurile de mers si ordinea lor, pentru ora de educatie fizica, eu pe acestea le stiu, dar nu stiu daca sunt in ordinea corecta :

Mers pe varfuri cu bratele ridicate, mers pe calcaie cu bratele la spate, mersul piticului, mersul strengarului, alergare cu genunchi sus, alergare cu calcaiele la sezut, mers adaugat.

Va roooooooog MULT, OFER FUNDA, E URGENT! sad;(

Răspuns Câştigător
| giucu a răspuns:

Buna,ordinea acestor exercitii se efectueaza in functie de preferitele fiecarui profesor de sport.Dar incearca sa faci exercitii incepand cu capul, gatul, umeri etc pana la picioare sper ca te-am ajutat. happy

2 răspunsuri:
| IreneRuth explică:

Mersi happy. Pe acelea le stiu, eu ma refeream la tipurile de mers, insa mersi happy

| alex975 a răspuns:

Noi de exemplu facem:mers pe varfuri bratele ridicate,mers pe calcaie bratele la spate,sfandari, alergare usoara, pendularea gambei inapoi si inainte. Dupa facem coloana de gimnastica si unul dintre colegii sta in fata si incepem cu miscarile de cap, de maine, de trunchi si de picioare. Sper ca te-am ajutat.