| HelpMeNow a întrebat:

am o cutie de creatina monohidrata, o cutie de dextroza si o cutie de gfx8, cum le pot administra pentru crestere musculara? :d

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Dextroza este un derivat al zaharului si ajuta la o mai buna transportare a creatinei la muschi. Dextroza a se folosi numai de ectomorfi.

Datorita indexului glicemic ridicat, dextroza este ideala pentru refacerea stocului de energie, imediat dupa antrenament si pentru absorbtia mai buna a creatinei.

Mod de utilizare: dextroza se amesteca cu apa sau sucuri cantitatea dorita in functie de gustul fiecaruia. Se poate adauga la amestec si creatina.
Recomandari: Dextroza se ia imediat dupa antrenament sau ori de cate ori se administreaza creatina.
Bafta!

| BracKMyhay95 a răspuns:

Se ia dupa preferinte: Dimineata o cupa de GFX8, inainte de antrenament 5g de creatina ( daca esti la prima doza trebuie sa iei prima saptamana 15-20g pentru incarcare dupa iei 5g si trebuie sa bei multe lichide"apa") Apoi dupa antrenament iei o cupa de GFX8 pentru ca atunci muschii absorb cel mai bine proteina iar pentru rezultate maxime iei o cupa seara inainte de culcare cu 1h. Dextroza nu stiu cum se administreaza pentru ca nu am luat nici o data.

| cristif a răspuns:

Dimineata pe stomacul gol ia o cupa de gfx-8 cu lapte/apa(400ml), iar dupa antrenament pune 400ml apa cu 3-4 lingurite de dextroza, una de creatina si cupa de gfx-8, toate amestecate. spor!