| B3B3NI a întrebat:

Buna TPU am o intrebare.
Ieri am fost la sala pentru ca sunt slab (blana) si am facut febra musculara la piept si brate.Este bine sa merg si azi chiar daca am febra?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice oprire inseamna relaxarea muschilor si deci iarasi vei avea febra. Continua! Intrebarea ta corecta era cum sa faci la sala fara sa fortezi prea mult si cu incalzire si relaxare. Poate ar trebui sa mai citesti ceva sau sa consulti un profesor de sport.

| MadHOuse a răspuns:

Da acolo unde te doare se vor dezvolta muschii...da e bine pentru ca asa iti va trece mai repedehappy Noroc

| Licurici_2266 a răspuns:

Ca sportiv iti spun ca e foarte important atunci cand ai febra musculara sa continui sa faci sport pentru ca aceasta sa treaca. Daca faci pauza nu faci decat sa suferi mai mult.

| CatyVany a răspuns:

Daca te duci o sa-ti fie destul de greu sa lucrezi. Eu dupa doua zile am facut pauza...ca aveam febra grea si la picioare si la abdomen. Nu ma puteam ridica cum trebuie din pat. Fa o pauza mica, o zi - doua, si apoi lucreaza cate putin. Azi putin, maine putin mai mult...si tot asa.

| Cl3ar a răspuns:

Continua sa faci, nu te opri...o sa ai febra puternica in primele 2 saptamani deoarece muschii tai nu sunt obisnuiti cu greutatile si trebuie sa se acomodeze.Inainte sa te duci la sala ia o lingura de zahar, nu o sa mai faci febra musculara chiar asa tare big grin

| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Daca vrei sa-ti treaca mai repede nu te du. Daca te duci va creste dupa sala. Oricum cu febra musculara e mai greu sa lucrezi.

| Nicolas002 a răspuns:

Mergi cand iti trece de febra musculara

| sincrone a răspuns:

Daca esti foarte, foarte obosit nu este indicat sa te duci. cel mai bine este sa fii odihnit si sa faci un antrenament complet. daca te simti in stare alearga 20 de minute, in loc sa mergi la sala si o sa conteze mult si asta. oamenii care merg la sala uita ca mai exista si altfel de efor in afara de cel anaerob.

| Melbar1 a răspuns:

Eu zic ca da...desi nu ar trebui sa te fortezi.
Daca ai febra musculara si faci sport
Am auzit ca iti trece mai repede. laughing, asa ca du-te
Dar ai grija sa nu faci efort.

| Dawson_Cookie_1988 a răspuns:

Pai pentru a scapa de febra musculara ar trebui sa faci sport sau exercitii. Asa ca te poti duce. happy fundita?