| gaznaucitor a întrebat:

Buna tpu.Am o nelamurire in legatura cu semifinalele in cupa Romaniei la fotbal. Daca o echipa X joca cu o echipa Y si primul meci se joaca acasa la echipa X si se termina 0-0. Apoi acasa la echipa Y meciul se termina 2-2 dupa ce echipa Y a condus de doua ori. Cine merge mai departe? Si de ce?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Golul in deplasare cantareste dublu. Este o regula a fotbalului. Steaua nu s-a calificat pentru ca Dinamo i-a marcat in deplasare doua goluri, pe cand ros-albastrii au facut meci nul acasa la dinamovisti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Echipa care a dat mai multe goluri in deplasare

| Drimmero a răspuns:

Este regula golului in deplasare, cea mai nenorocita regula pentru multe echipe, mai ales Arsenalul cat a avut de tras cu asemenea regula idioata. Merge echipa care a marcat mai multe goluri in deplasare, doar cand se joaca dubla-mansa pentru o calificare anume. Un gol in deplasare face cat 2 marcate de gazda, de aceea este nasol golul din deplasare.

| Oana92 a răspuns:

Echipa X, pentru ca a dat mai multe goluri in deplasare. Macar cu asta am ramas de pe vremea cand ma uitam la fotbal laughing

| Danielclr a răspuns:

Dinamo ca are mai multe goluri date in deplasare laughing)