De cate ori echipele romanesti au castigat Europa League si Champions League?

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

O singura data a castigat Steaua Cupa Campionilor Europeni, in 1986.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata, doar Steaua a castigat Cupa Campionilor in '86

| kar1GaNNN a răspuns:

Niciodata.

| TheWalker11 a răspuns:

Steaua Bucuresti a luat Liga Campionilor 1986, iar in 1987 a ajuns pana in finala. happy. Recent(in 2006) Rapid a ajuns in sferturile Cupa UEFA (Europa League).In acelasi an, Steaua a ajuns pana in semifinalele Cupei UEFA, din sferturi trecand chiar de Rapid.winking (Sfertul Uefantastic).

| AFR81 a răspuns (pentru TheWalker11):

Steaua a ajuns in finala in 1989, in niciun caz '87.

| TheWalker11 a răspuns (pentru AFR81):

Da,asa e. In 89. In 87 a castigat cu Dinamo Kiev Cupa Intercontinentala sau cum se numea pe atunci. Scuze.

| AFR81 a răspuns (pentru TheWalker11):

Steaua a castigat in 1987 Supercupa Europei, in niciun caz Cupa Intercontinentala.

| TheWalker11 a răspuns (pentru AFR81):

Nu stiu de ce am zis asa ceva laughing.

| AFR81 a răspuns (pentru TheWalker11):

laughing big grin

Macar atat

| BlitzLikeXd a răspuns:

Steaua in 86