| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare... legata de fotbal. Eu sunt foarte slab, adica ma stiu la deposedari, dar cu dribblingul sunt praf. ceva sfaturi (ce fel de antrenamente sa fac, ce scheme sa incerc, cum sa protejez mingea). Astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Spector a răspuns:

Cati ani ai? Vrei sa te faci fotbalist sau doar sa fii unul dintre cei mai buni la fotbal?
Eu iti recomand sa iti cumperi o minge(in cazul in care n-ai) si sa te duci pe teren(cand nu e nimeni) si sa iti pui imaginatia la lucru. Incearca sa inventezi scheme. Daca nu esti bun la capitolul imaginatie uita-te la : http://www.youtube.com/watch?v=_A49xCElxCM si incearca sa copii ce face Neymar :).
Dupa suteaza la poarta goala. Imagineazati un gol perfect si incearca sa-l realizezi. Dupa iti chemi un prieten care e portar si il pui sa te ajute, daca nu incearca tot ce ai facut singur pe teren intr-un meci.
Sper ca te-am ajutat, FUNDA?

2 răspunsuri:
| nicurechitean99 a răspuns:

Joaca mai mult asa cresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Spector):

M-ai ajutat! Merci! Cred ca totusi nu aveam incredere in fortele mele. Astazi a avut loc la scoala un meci si am jucat. L-am driblat pe un tip prin craci si am dat si un gol. Se mirau colegii! Inca o data merci!