| ilussion97 a întrebat:

Buna TPU am venit cu o intrebare,la care sper ca voi primi un raspuns bun, sa incepem happy Sunt baiat, si am 16 ani,si de ceva vreme,tot ma gandesc sa incep sa consum proteine sau creatina,dar asta este intrebarea,imi puteti spune niste,pareri in special celor care au folosit astfel de suplimente,care este diferenta exacta intre ele, si daca sunt bune de la varsta asta, Am uitat sa mentionez ca am o inaltime de 1.70 cm si 54 kg,iar eu fac sport zilnic,fiind la liceul cu program sportiv,practic lupte libere, in fiecare seara de luni pana vineri, a cate 2 ore de antrenament, la care si sala de forta o ora, in total ar fi 3 ore pe zi, iar aceste antrenamente sunt obligatorii, iar antrenamentul de 2 ore, este foarte intens, mai multa rezistenta si foarte putina tehnica! Cel mai bun raspuns primeste Funda! Multumesc

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai deja consumi proteine si creatina, se gasesc in mancare, alea din suplimente sunt TOT DIN MANCARE extrase.

Ai 54 de kg? Tu MANANCI de obicei?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ai la indemana wikipedia, citeste despre aminoacizi, esentiali, nesentiali, creatina, proteina, pentru ca pana la urma esti la liceu cu program sportiv si ai nevoie de asta. Daca ai sa faci asta sa recitesti intrebarea care ai pus-o sa vezi cat de stupida este