| JayOmicron a întrebat:

Ar putea cineva sa ma ajute cu un program mancare/sport pentru a imi creste masa musculara? Cu exercitii acasa seara si dimineata? (P.S. am 1.70 si 43kg, foarte slab si vreau sa fac o schimbare) multumesc anticipat big grin

2 răspunsuri:
| uchihasasuke09 a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa mananci bine 5 mese pe zi bogate in alimente cu proteine si cateva fructe sau/si legume. Dupa daca ai bani poti sa iei un gainer de calitate de la Dynamitize sau ON. Dupa cauta programe de antrenament pentru incepatori mai usoare dar care sa fie bune pentru dezvoltarea masei musculare.Chiar ca esti foarte slab, trebuie sa pui kg cat mai repede deoarece mai tarziu o sa fii prea vulnerabil la virusuri si poti face chiar boli.Si nu te lasa conteaza in fiecare luna sa pui ceva si un kg, doua e ok.