| Marius235 a întrebat:

as dori sa imi recomandati si mie niste suplimente pentru sala(de tot ce as avea nevoie sa cresc in masa musculara).Eu fac sala de 1 an si ceva am 1.74 inaltime si 67 de kg.Va multumesc!

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce alimentatie ai acum?

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Am in jur de 4 mese pe zi si 1/2 gustari

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

Si ce mananci concret? cate proteine, cati carbo?

Suplimentele ca sa aiba efect trebuie sa iei ce-ti lipseste din alimentatie. Nu am cum sa stiu ce-ti lipseste daca nu stiu ce mananci.

Arata-mi jurnalul tau de alimentatie pentru masa musculara

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Nu mi-am facut un jurnal, dar iti dau exemplu azi:dimineata am mancat fulgi de ovaz cu lapte inainte de sala am mancat legume mexicane cu piept de pui si acum cand am venit de sala am mancat cartofi la cuptor cu carne de vita..Nu imi calculez cati carbo si cate proteine mananc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

Pai ar trebui, ca sa stii ce-ti lipseste, altfel iei suplimente haotic.

Pentru inceput ti-as recomanda o creatina ( six star elite creatine ) si o glutamina pentru refacerea dupa efort ( on : l-glutamine )

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Ok si cum as putea sa imi calculez cate proteine si cati carbo mananc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

Simplu, cauti pe net tabelul cu continutul in proteine si carbo al alimentelor

http://www.cevabun.ro/......r-de-baza/

Ideea e ca ai nevoie de 2 grame / kg-corp zilnic de protiene si 4 de carbohidrati.

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Da mersi mult si m-am gandit sa imi mai iau un pre-workout am citit pe internet despre Craze ce parere ai?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

Pai creatina e pre-workout happy

Sau poti lua oxid nitric ( no-explode de la BSN )

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Ok multumesc de sfaturiwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

No problem

| ArmywCode a răspuns:

Iei tot ce tine de PROTEINE! ex:piept de pui, si nu mai stiu ce...vezi tutongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru ArmywCode):

Pieptul de pui e supliment? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor