| QchiuQ a întrebat:

As vrea niste exercitii eficiente pentru umeri.

Răspuns Câştigător
| Rührselig a răspuns:

Ai aici o serie de videoclipuri cu multe tipuri de exerciţii pentru umeri.
http://www.youtube.com/watch?v=yTphpkybKuA&list=PL0EC93A04366AD2FE
Succes!

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Presa militara, presa arnold

| Alexandru0007 a răspuns:

Flotari si ridica greutati

| Răduca_Claudiu_1998 a răspuns:

http://www.getfit.ro/wp-content/uploads/2010/02/fluturarilateraleumeri.jpg poti tine un ghiozdan cu carti sau o punga cu... nu stiu ceva care sa atarne cat de cat...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Răduca_Claudiu_1998):

Umarul are 3 muschi, aici lucrezi doar unul

| Răduca_Claudiu_1998 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mie exercitiul asta mi se pare destul de bun

| Cosmin86 a răspuns (pentru Răduca_Claudiu_1998):

E unul din cele mai proaste. e exercitiu de izolare.

cand vrei muschi si forta, ai exercitii DE BAZA. Cele de izolare le bagi la sfarsitul antrenamentului, sa storci ce-a mai ramas din muschi, doar atunci.

p.s. : umarul are 3 muschii, daca vrei neaparat "izolare", fa un exercitiu pentru fiecare din cei 3. tu acum lucrezi doar unul (deltoid anterior).

| LocalHost7 a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-deltoid.html ai aici cite ceva. Dar in nu te grăbi. sunt categoria de Mușchi care nu cresc ușor. in dependentă de organism si de Alimentația pe care o ai. de somn si de felul in care îți hidratezi corpul. Ai răbdare si dorința. sunt sigur ca vei reuși. Si nu uita ca după fiecare repetare e util sa maresti greutatea cu care lucrezi, insa nu cu mult. E foarte importantă tehnica cu care efectuezi exercițiile. succes