| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa am brațe mai mari, însă nu prea am timp de sala, nu am timp sa merg constant, cât mai am seara, de stat acasa, as vrea sa fac niște exerciții? Ce exerciții mi-ați recomanda sa fac acasa? Am guntere, ma gândesc sa fac 5 serii a câte 15-20 de bucăți de 3 ori pe zi, gen o serie când ma trezesc, la prânz dacă am timp și seara, urmând a apoi sa cresc numărul, voi ce credeți? As vedea rezultate in 2-3 luni și ce dieta in recomandați?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Tracțiuni la bară, flotări, exerciții cu gantere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GPA):

Si o sa ramana mic si firav ca tine laughing

| GPA a răspuns (pentru Cosmin86):

Ca mine? Cine să-ți spună că-s mic și firav? laughing, la 1.78 ești mic? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru GPA):

Din poza pari foarte firav. Cate kg ai?

| GPA a răspuns (pentru Cosmin86):

| anonim_4396 explică (pentru GPA):

1.78 și 70 de kg ești firav vere, la o fata greutatea ideală pentru 1.78 e 68 de kg? Tu cu cu 2lg mai mult decât greutatea ideală a unei fete de înălțimea ta, ești firav și mic

| GPA a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spui tu laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru GPA):

Porti XXL? Evident ca NU. Impingi 110kg+ de la piept? Evident ca NU. Asa ca esti firav, simplu.

Legi macar 20-30 kg de tine la tractiuni? Eu la 95kg leg 30kg de mine si la tractiuni si la flotari la paralele (unde am tot corpul in aer).

Copii mici si firavi, isi dau ei cu parerea! Du-te si poarta tricoul tau L, copil mic! Probabil nici nu poti sa mananci 4 fripturi intr-o zi (+alte feluri de mancare!).

| GPA a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing ai gura cam mare, vezi să nu te spargi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GPA):

Pentru ca am peste 10 ani de sala + alte sporturi (inclusiv kickboxing la Ciprian Sora).

Si tot nu mi-ai raspuns la intrebare: porti XXL si poti sa mananci 4 fripturi intr-o zi? (dar nu doar o zi, zilnic vreo 4-5 ani).

| GPA a răspuns (pentru Cosmin86):

Cine ești tu, mă, că să-ți răspund la-ntrebare? laughing laughing

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Omul nu se ia la metru nici la kg, degeaba ai 100 kg, bagi 4 fripturi zilnic și ai mușchi daca te cerți cu astia pe TPU și ești intr-o rabla de Vw de 4000€

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuuu, intr-o rabla de BMW de 1000 de euro, din ala caruia nu-i merge semnalizarea (ah stai, la niciun bmw nu merge semnalizarea laughing)) )

Urmeaza antrenamentele si dietele unor copii care poarta M sau L si au umerii plati, sigur o sa progresezi foarte mult laughing

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"as vrea sa am brațe mai mari"

lungime, diametru sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ești degeaba omule...

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Specia numtiă orangutan are "braţele mai mari" aşa cum elegant iţi doreşti

| Cosmin86 a răspuns:

1. Muschii se pun in ani de zile cu sala + nutritie. Acasa dureaza clar mult mai mult + rezultatele sunt mediocre

2. Cate fripturi mananci pe zi? Nu doar in zilele de antrenament, si in zilele fara

p.s.: doar gantere? Haltera ai? Paralele ai? Bara de tractiuni ai? Presa militara ai? Banca reglabila pentru impins ai? Suport pentru genuflexiuni ai? Indreptari poti sa faci? Ramat?

p.p.s.: pentru muschi NU maresti numarul, maresti greutatea. Si nu faci peste 8 repetari pe serie... cand POTI peste 8 repetari, maresti greutatea sa ramai sub 8 si tot asa.

| GPA a răspuns:

Bolborosești acolo tot felul de tâmpenii laughing, mă doare-n cot de ce sporturi practici sau câtă fibră pui tu 24/24 pe tine. Du-te și fă scandal în altă parte, chiar insist.

Prostia în schimb se molipsește, tocmai ai dat dovadă de faptul că ești printre cei care s-au molipsit deja. Sper să te vindeci! sad

| Tiger7777 a răspuns:

Nu stie ce inseamna sa muncesti ca sa ajungi undeva, el crede ca se face "mare" in cateva zile, dar gafaie dupa 10 flotari...