| Laurentiu_Oprean_1993 a întrebat:

as vrea sa dau burta jos! Si eu nu pot merge la sala foarte des, dupa ora 19 eu nu mai mananc, doar asa mai mananc putin dulciuri, dar mananc si sănătos mai mult si multe fructe! As face acasa abdomene sau alte exerciții, nu pot alerga foarte mult mai ales in casa! 1. Vreau sa fiu slaba si sa scap de burta, sa slăbesc la coapse si la abdomen! (pana in Iunie vreau).
Va rog orice exerciții!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi daca oricine ar putea da asa jos burtica cu toti am avea patratele acolo, grasimea abdominala este foarte difici de ars, singurele excertiti cu potential de ars grasimi sunt sprinturile de mare viteza o dieta low fat, low carb, high proteine
95% din cei care au slabit au pus inapoi ceea ce au slabit ba chiar mai mult,indiferent de dieta traim intro vreme unde alimentele au mii de calorii si placerea de a manca aceste alimente este una foarte mare,sportul nu slabeste,sportul doar arde calorii care tu leai pus prin alimentatie,concluzia e mancam mai putin traim mai mult,sanatate,dar ce sa mancam? eu as pune ca carnea de pui, porc,vita,legumele low carb sunt cele mai bune solutie,ofera legumele destule vitamine? da ba chiar mai mult, acuma revenind lla metabolism de ce doar cardio e o idee proasta? imagineazati ca cand faci sport scapi de masa musculara, grasimi indiferent ce ai face nu poti arde doar grasimi e sf asa ceva,o demonstreaza si studile uitate la un maratonist sa vezi ce schelet arata fara muschi, putina grasime mai bine un sprinter, un sprinter face ce un maratonist nu face, face culturism ca are nevoie de muschi, e cu cat ai mai multi muschi cu atat rata metabolica creste, apropo grasimea nu se arde de unde vrei tu si de unde vrea corpul tau, abdomenele nu slabesc sprinturile de mare viteza da sau fuga

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu alerga in casa, alearga afara.

Elimini din alimentatie tot ce e dulce, paine, prajelile, grasimile, fast food, chipsuri si in timp vei slabi.

| MistretulPufos a răspuns:

Nu mai manca dulciuri, grasimi sau paine alba si mananca la ore fixe

| CristiMC a răspuns (pentru MistretulPufos):

Consumul de grasim este necesar si iti aduce multe beneficii (conteaza tipul de grasime).

| MistretulPufos a răspuns (pentru CristiMC):

Da ai dreptate, ma refeream la "grasimile mai rele"

| NellieLovett a răspuns:

Dormi 8 ore, bea 2 litri de apa pe zi, fa multe abdomene, elimina mancarea nesanatoasa.

| mistico23 a răspuns (pentru NellieLovett):

Abdomenele nu te ajuta sa slăbești

| SorinelF86 a răspuns:

Varsta, greutate? conteaza si ce fel de constitutie ai. trebuie sa mananci de 5 ori pe zi. 3 mese si 2 gustari (fructe) si nu mananci mult dar in cele 3 mese mananca diversificat si suficient, fara zahar, dulciuri, mancare procesata, grasimi animale, sucuri din comert. si miscare, cardio. sunt cateva programe pe care le poti face acasa fara accesorii.

| Laurentiu_Oprean_1993 explică:

17 ani, 1, 70 înălțime si aproximativ 58 kg