| Iremc29 a întrebat:

As vrea sa fac dans contemporan deoarece am scolioza și as vrea sa îmi exprim mai mult sentimentele, din păcate, făcând doar gimnastica medicală și nemaifacand al sport am mai pus câteva kilograme in plus decât ar trebui la vârsta mea. Mulți spun ca pentru a face acest dans înainte trebuie sa fi făcut balet. Pot sa fac dans contemporan dacă am câteva kilograme in plus, la 13 ani? Trebuie sa fi făcut înainte balet?

1 răspuns:
| christine99 a răspuns:

Nu am mai auzit niciodata de chestia cu baletul laughing Inscrie-te daca crezi ca scolioza iti permite sa faci miscarile din dansul contemporan. Daca nu, exista si alte tipuri de dansuri, e distractiv si e un loc unde poti sa-ti faci prieteni.