| bloonduta a întrebat:

As vrea sa incep sa practic un sport dar nu prea stiu ce sport...Ma gandeam la volei sau la handbal,dar sunt foarte indecisa si nu stiu ce sa aleg. Vreau in primul rand un sport care sa ma ajute sa ard calorii si sa fac muschi la gambe, dar as vrea sa fie si placut adica sa se faca competitii si alte activitati legate de acest sport cum ar fi tabere.Va rog, daca stiti(sau daca ati practicat) un sport care sa indeplineasca conditiile mele sau macar o mare parte din ele va rog sa imi spuneti si mie.Dau funda pentru cel/cea care imi va recomanda sportul care imi va placea cel mai mult!

9 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Eu ti-as propune sa incerci tenisul pentru ca e un sport extraordinar de frumos

| fluture156 a răspuns:

Handbal

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Super ar fi (nu rade) Karate. Dar, gen Aikido, sau Ashihara (o latura mai noua din Aikido). Astea nu-s cu violenta si pumni, sunt cu tehnici si miscari misto. happy Acum, faci ce vrei. Multi vor spune ca Aikido e pentru baieti, dar, sincer, eu am o colega ce face de 2 ani Aikido, si eu am facut o lectie si mi-a placut la nebunie, si ma inscriu. Se lucreaza si cu picioarele, si cu mainile, deci, muschi. Plus ca acea colega despre care ti-am vorbit, are si abdomenul foarte misto, nu are acele "colacele" de care mai toate ne plangem, are si muschi, plus ca acest sport aduce in viata ordine. Parerea mea. Spor la sport! happy

| bloonduta explică (pentru AlexaLovesSkillet):

Am facut aikido dar nu prea imi ieseau miscarile pentru ca nu puteam sa le retin asa imediat cum le retineau ceilalti si faza e ca daca invatam 2 miscari dupa ce o invatam pe a 2-a o uitam pe prima laughing asa ca am renuntat

| Alexanderbass a răspuns:

Buna. eu cred ca la fete cel mai ideal sport este voleiul in handball sunt foarte multe accidente care nu cred ca ai vrea sa ti se intimple tongue Parerea mea Volei

| Stefuu14 a răspuns:

Handbal zic eu..scoala mea are echipa de handbal si fete si baieti...si handbalul nu numai ca arzi calori dar ai nevoie si de minte, exersezi si minta, accidentele sunt rare si se fac tabere de acest genbig grin....plus ca este foarte distractiv si te dezvolti fizic. Funda?big grin

| Stely23 a răspuns:

Daca vrei sa arzi caloriile si volei si handbal e bun. Pentru muschi la gambe mai bun este handbal-ul pentru ca alergi. La volei nu se prea merge in "tabara", doar daca ai ani buni si stii foarte bine sa joci. Eu recomand handbal. Te mai gandesti. Bafta!

| razvan06nov a răspuns:

Handbal e raspunsul meu.

| Larissssaaa a răspuns:

Volei sau dans sportiv.Eu practic dans sportiv si imi place foarte mult. Facem tabere in fiecare vara petreceri de craciun sau de ziua clubului. Avem concursuri aproape in fiecare saptamana. Cat despre volei nu am prea multe sa iti spun dar stiu ca iti dezvolta muschii.